E-okul veli bilgilendirme sistemi nasıl girilir?

E-okul veli bilgilendirme sistemine girmek için sizlere özel bir şifre olması gerekiyor. e okul veli bilgilendirme sistemi bu şifre sayesinde e-okul sisteminden yararlanabilirsiniz. Tabi bu şifre ile birlikte TC kimlik numaranız ve okuldaki öğrenci numaranızıda bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri bildikten sonra https://e-okul.meb.gov.tr/ilkogretim/veli/iov00001.aspx sayfasına giriş yaparak, e okul öğrenci giriş şifresini almadan gerekli bilgileri doldurduktan sonra “Tamam” butonuna tıklamanız yeterlidir. Ardından karşınıza çıkacak olan ekrandan istediğiniz sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok veli çocuklarının notlarını takip etmekte zorluk yaşıyordu. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile bu durum sona erdi. Artık e okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler sisteme giriş yaparak çocuklarının okuldaki tüm bilgilerine interaktif ortam aracılığı ile kolaylıkla ulaşabilmektedir. Şuanda öğretmenlerin ve okul yönetiminin, çocuklarınız hakkında bilgileri e okul sistemi sayesinde yüzünüz gülecek.

Teknolojinin her yere ulaştığı şu zamanda kesinlikle olması gereken bir sistem aslında. Özellikle velilerin okula gitmeden, öğrenci hakkında merak ettiği ve öğrenmesi gereken her türlü bilgiye ulaşabileceği, okul ile veli arasında köptü görevi yapan bir oluşum. www.e-okul.meb.gov.tr adresine girerek, öğrencinin T.C kimlik numarasıyla, gayet net sayfalarla, istediğiniz her türlü bilgiye rahatça ulaşabilirsiniz.
E-okul bünyesinde bulunan e-okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler evlatlarının devamsızlıklarını, ders notlarını takip edebilir, geç geldiği günler, gelmediği günleri tek tek ayrıntılı olarak görebilirsiniz. E-okul ile okul yönetiminin veya öğretmenlerinizin size ulaştırmak istedikleri notları görebilir, takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>